Kategorie
Tymczasem w Australii

Sytuacje okołowirusowe

Niektórzy pacjenci zgłaszający się do szpitali w Melbourne nie życzą sobie być leczonymi przez lekarzy pochodzenia chińskiego. Z obawy przed koronawirusem.

***

Operator rejsów statkami wycieczkowymi ogłosił, że nie wpuści na pokład nikogo, kto posiada chińskie obywatelstwo. Niezależnie od tego kiedy ostatnio był w Chinach.

***

Mieszkańcy wyspy Reunion obrzucili kamieniami autobusy z (raczej zdrowymi) turystami, głównie z Nowej Zelandii i Australii, ze statku wycieczkowego, z obawy przed przywleczeniem przez nich koronawirusa.

***

Australia ewakuowała swoich obywateli przebywających w rejonie miasta Wuhan w Chinach. Przewieziono ich samolotami na Wyspę Bożego Narodzenia, celem kwarantanny. Miejsce w Australii słynęło z bycia obozem dla uchodźców szukających azylu.

***

Australijskim uniwersytetom grozi bankructwo. Ogromna część studentów to Chińczycy, a tym zabroniono przyjazdu do Australii. Próbuje się znaleźć wyjście z sytuacji przez kwarantannę w trzecim kraju.

***

Jeden z takich studentów grzecznie odczekał 2 tygodnie na samokwarantannie w Dubaju. Po czym przyleciał do Australii i… wylądował w szpitalu w Brisbane z rozpoznanym koronawirusem.

***

W szkole mojej córki odwołano planowaną od miesięcy wycieczkę do Włoch.

***

Do walki z koronawirusem przyłączył się… australijski bank centralny, obniżając stopę procentową do historycznego minimum 0,5%.

***

Sytuacja jest rozwojowa.

Dodaj komentarz: