Kategorie
Tymczasem w Australii

Sytuacje okołowirusowe (2)

Wykrytych przypadków COVID-19: 250 (zmarły 3 osoby)

Najbardziej znane przypadki: Tom Hanks z żoną (w czasie kręcenia filmu na Gold Coast) i minister Peter Dutton. Tom z miejsca podpadł Australijczykom, bo dostał w szpitalu Vegemite na śniadanie i posmarował za grubo.

Premier ScoMo (Scott Morrison) odmówił poddania się kwarantannie, mimo, że miał bezpośredni kontakt z chorym ministrem. Superhuman.

Odwołano zawody Formuły 1.

Zakazano zgromadzeń publicznych na więcej niż 500 osób. Od poniedziałku dopiero. Dlaczego nie od zaraz? Bo premier chciał jeszcze w sobotę pójść na mecz swojego ulubionego zespołu rugby. W końcu nie poszedł.

Szkoły wciąż działają, ale przygotowują się do pracy online. Spodziewamy się przejścia w ten tryb w każdej chwili. Trochę pomoże fakt, że uczniów czekają planowe dwutygodniowe ferie na początku kwietnia. Spora szansa, że ferie zostaną wydłużone.

Na razie premier zarządził, że uczniowie w szkołach i przedszkolach mają się do siebie nie zbliżać na mniej niż 1,5 metra. Przedszkolanki zaprosiły premiera do siebie żeby im zademonstrował jak to zrobić z maluchami.

Supermarkety przeżywają oblężenie. Zakupy online można zamówić na za dwa tygodnie. Sklepy racjonują też ilość kupowanych towarów. Papieru toaletowego trudno dostać.

Duże lokalne biuro podróży (FlightCentre) ogłosiło zamknięcie 100 sklepów (wciąż sporo zostanie).

Do Australii wciąż można przylecieć (oprócz kilku krajów, z których nie można), ale trzeba się poddać 14-dniowej kwarantannie.

Nie można za to wrócić do Polski… Jeśli ktoś utknął w Australii to niech wejdzie na stronę www.lotdodomu.com i się tam zarejestruje. Mają być czartery, chociaż wątpię żeby z samej Australii.

Sytuacja jest rozwojowa.

Trzymajcie się zdrowo i zostańcie w domu.

Dodaj komentarz: