Antypody.info
Australia, Melbourne: Blog Moniki i Przemka

Anglesea, Great Ocean Road

W tym roku nasz stanowy premier zrobił nam prezent. Premier-socjalista, jak coś daje to nigdy ze swojego. Tym razem kosztem pracodawców ogłosił nowe święto, dzień wolny od pracy: Wigilia Wielkiego Finału AFL. Czujecie to? Nawet nie Wielki Finał Footy, bo ten jest zawsze w sobotę, ale dzień przed. W mieście odbywa się wtedy parada i to z jej okazji to święto. Szybko się okazało, że nikt prawie tego święta nie chce, bo nawet branża futbolowa obawiała się, całkiem słusznie, że na taką okoliczność wiele osób zapomni o footy i wyjedzie za miasto. Ale premier się uparł i mówił, że musi obietnicę spełnić. No i spełnił.

Pogoda dostosowała się do sytuacji i prosto z przedłużonej zimy przeniosła nas w górne strefy dwudziestek i nawet powyżej trzydziestu stopni.

My oczywiście zamiast na paradę w Melbourne pojechaliśmy na długi weekend w piękne miejsce, używając do wyszukania noclegu po raz pierwszy strony Airbnb (sprawdziła się znakomicie).

Zapraszam na kilka słonecznych zdjęć z jednego z miasteczek położonych na słynnej drodze Great Ocean Road: Anglesea.  Miejscowość maleńka, ale plaże ma przepiękne, dodatkowo wolno tam spuścić ze smyczy psa.

Zaliczyliśmy więc długie spacery boso po plaży, wieczorne barbecue, a nawet pierwszą morską kąpiel w sezonie (co prawda ja się zanurzyłem tylko do kostek – woda za zimna, ok. 14 st)

Trudno o lepsze miejsce na odpoczynek po przydługawej zimie.

anglesea01 anglesea02

Ta część wybrzeża nazywana jest „Surf Coast” (Surfowe Wybrzeże)

anglesea03 anglesea04 anglesea05 anglesea06

Najbardziej zatłoczona plaża w Anglesea

anglesea07 anglesea08 anglesea09 anglesea10 anglesea11 anglesea12 anglesea13 anglesea14

Tutaj ujście rzeczki w Aireys Inlet

4 Komentarzy

 1. 18/10/2015    

  CUDOWNIE

 2. Ivon Ivon
  17/10/2015    

  Pieknie! I tak…domowo…milutko.EH…wolne dni, koniec zimy…a u nas juz po fiestas i choc w dzien grzeje jeszcze bardzo to poranki bardzo fresco!co…idzie hiszpanski zima…oj idzie…

  • 19/10/2015    

   Hiszpański klimat jest chyba podobny do tego z południa Australii. Jaka jest u Was zima?

 3. http://moja-ameryka.blogspot.com http://moja-ameryka.blogspot.com
  15/10/2015    

  Takie inne te Wasze plaze. Piekne!

Dodaj komentarz: