Nibykobra

Nibykobra

Węża spotkaliśmy. Po angielsku mówią na niego eastern brown snake, po polsku: nibykobra. Na liście najbardziej jadowitych węży świata ma mocną pozycję na podium. Tymczasem spokojnie sobie pełza po pełnym ludzi Ogrodzie Rododendronów w Olindzie (przedmieście Melbourne w Górach Dandenong).Brown snake, Pseudonaja textilis, nibykobra

12 Replies on “Nibykobra

   1. Głównie chodzi mi o te restrykcje … czy one są nadal aktualne. Spędziłam w tym roku wakacje w Melbourne i o niczym takim nie słyszałam

    1. Restrykcje znacznie złagodzono, prawie do zera. Szczegóły chyba wymagają osobnej notki, ciekawy temat, dzięki za poruszenie go.

 1. Z wyglądu niepozorna ta nibykobra. W ogóle to w czołówce tych najbardziej jadowitych jest kilka węży australijskich…

  1. Ogród rododendronów, ładnie utrzymany, pełen kwitnących kwiatów o tej porze roku. Ogród jest jednak otoczony parkiem narodowym, w którym żyje pewnie milion takich węży.

 2. No ładne rzeczy.To strachy na Lachy? A miałeś nas na przyjazd /bo coraz cieplej/ namawiać.Przemek popraw się!:-)

   1. A pisałeś wcześniej, że nie tak łatwo spotkać…Za 2,5 tyg będziemy w Melbourne pozdrawiam

    1. Nie jest łatwo spotkać węża. Wczoraj wróciłem z dwudniowej wyprawy w busz z synem. Widzieliśmy chyba ze sto jaszczurek różnej wielkości, ale żadnego węża. Chociaż inni wędrowcy tego dnia opowiadali, że spotkali na drodze po kilka.
     W czasie naszej pierwszej, miesięcznej podróży po Australii nie widzieliśmy żadnego węża również. Będziecie mieli szczęście jeśli jakiegoś zobaczycie.

Dodaj komentarz: