Kategorie
Wiktoria

Great Ocean Walk: Od Aire River do Castle Cove

Dawno nie wstawiałem ładnych obrazków na bloga to spróbuję nadrobić trochę zaległości.

Ten spacer odbyliśmy w styczniu tego roku, w czasie szkolnych wakacji. Dzieci odstawiliśmy w sobotę na tygodniowy obóz do Portsea, a sami wsiedliśmy na prom do Queenscliffe i pojechaliśmy na dwa dni zobaczyć kawałek Great Ocean Walk.

Trasa Great Ocean Walk to liczący jakieś 90 km pieszy szlak w końcowym odcinku słynnej szosy Great Ocean Road (od której bierze nazwę) i w jeden weekend przejść całości nie sposób. Pełna wersja podzielona jest na 8 dni, z 7 noclegami na specjalnie przygotowanych kempingach (kto chce pooglądać informacje zapraszam tutaj), zaczyna się w Apollo Bay, a kończy przy Dwunastu Apostołach. Mało kto z plecakiem jest w stanie przetrwać w dziczy przez 7 dni nie zaglądając do sklepu. Pomagają więc w tym przedsięwzięciu liczne w okolicy firmy przewodnickie, zapewniające nie tylko przewodnika na trasie, ale i transport cięższego sprzętu oraz codzienną aprowizację. Taki wariant na razie nas nie bawi, więc poprzestajemy na zwiedzaniu trasy w krótszych odcinkach.

Tym razem wybór miejsca na start padł na ujście rzeczki Aire River, przy którym zlokalizowany jest nie tylko kemping dla wielodniowych wędrowców, ale i dwa (dawniej darmowe, teraz już nie) pola namiotowe, na które można dojechać zwyczajnie samochodem. Piękne okoliczności przyrody i idealne miejsce na biwak. Jedyne niedogodności to tłok o tej porze roku oraz brak bieżącej wody i prądu. My więc na nocleg wybraliśmy bardziej tradycyjny kemping w niedalekim Apollo Bay. Może w odrobinę innych okolicznościach przyrody, ale za to z uliczką pełną restauracyjek czynnych w sobotni wieczór.

W niedzielę przeszliśmy ten odcinek Great Ocean Walk od Aire River do zatoczki Castle Cove. Trasa w obie strony liczyła ok. 11 km. O tym co widzieliśmy opowiedzą poniższe zdjęcia…

 Aire River, Great Ocean Walk, AustraliaPoczątek spaceru to stojące wody Aire River, świetne na kajak.
Potem trasa biegnie dość długo przez zarośla wzdłuż wydm.
Wyjście nad ocean jest spektakularne:

Aire River, Great Ocean Walk, Australiawidok ze ścieżki

Aire River, Great Ocean Walk, Australiakamienista plaża, raczej nie do kąpieli

aire_river_gow04znalazł się jednak śmiałek, który korzystając z odpływu próbował snorkellingu

Aire River, Great Ocean Walk, Australiawracamy na szlak, aż do Castle Cove będzie już biegł nad oceanem

Castle Cove, Great Ocean Walk, Australiaplaża Castle Cove; jak widać ktoś ma nadzieję na rybkę

Castle Cove, Great Ocean Walk, Australiachwila odpoczynku i czas na powrót

Dodaj komentarz: