Kategorie
Spacerologia

Spacerując po Sydney: trekking w Berowra Waters

Jedną z rzeczy, które w australijskich miastach lubię najbardziej jest bliskość od cywilizacji do natury. Nawet krótki wypad za miasto może cię zaprowadzić na mało uczęszczany, świetnie utrzymany i do tego przepiękny pieszy szlak, czy to w górach czy nad morzem. Wielokrotnie opisywałem na blogu takie miejsca w okolicach Melbourne, a dzisiaj zapraszam na wypad do Sydney.

Sydney ma to do siebie, że poprzecinane jest długimi językami zatok, wcinających się głęboko w ląd i przechodzących w rzeki, w których przez wiele kilometrów woda jest wciąż słona od pływów oceanicznych.

Jedną z takich rzek/zatok jest Berowra Creek. Ścieżka jest częścią 250 km szlaku The Great North Walk wiodącego z Sydney do Newcastle. My przeszliśmy tylko krótki odcinek w pobliżu przeprawy promowej w Berowra Waters na północnych rubieżach aglomeracji Sydney. W obie strony ok. 10 km, z przerwą na kawę w pięknych okolicznościach przyrody. Mapkę całej sekcji tego szlaku możecie znaleźć tutaj.

Dojazd z Sydney: samochodem ok. 40 km, pociągiem do stacji Berowra ok. 60 minut z centrum miasta. Zapraszam do obejrzenia kilku migawek z tej wędrówki.

 

Benowie Walking Track, Berowra Waters, Sydney
Szlak przez las. Szlak jest oznakowany nieźle, chociaż mi wciąż tutaj brakuje polskich kolorowanych szlaków.
St Andrews Cross Spider, Berowra, Sydney
Krzyżak św. Andrzeja (Argiope keyserlingii). Kolejny australijski pająk na blogu i kolejny zupełnie niegroźny gatunek ogrodowy. Daleki krewny polskiego krzyżaka. Bardzo ciekawe robi dekoracje na swojej sieci. Australijska nazwa pochodzi od charakterystycznego ułożenia nóg pająka, podobnego do krzyża św. Andrzeja (tego samego co na fladze Szkocji).
Benowie Walking Track, Berowra Waters, Sydney
Odpoczynek z widokiem na Berowra Creek
Benowie Walking Track, Berowra Waters, Sydney
Szlak wiedzie po skałach, klimaty prawie górskie.

 

Berowra Creek, Sydney
Jeszcze jedno spojrzenie z góry na Berowra Creek

 

Benowie Walking Track, Berowra Waters, Sydney
grzybek

 

Benowie Walking Track, Berowra Waters, Sydney
Jeszcze kawałek szlaku

 

Berowra Waters, Sydney
łódki na rzece

 

Prom w Berowra Waters, Sydney
Prom w Berowra Waters

4 odpowiedzi na “Spacerując po Sydney: trekking w Berowra Waters”

Od dłuższego czasu śledzę Wasz blog. Jest to jedyna dla mnie okazja zwiedzania świata. Przy okazji pytanie: czy mogę skopiować zdjęcie? (np grzybka) Pozdrawiam z Torunia.

Dodaj komentarz: