Antypody.info
Australia, Melbourne: Blog Moniki i Przemka

Konkurs-zagadka: co to za domek?

Mam dzisiaj zagadkę dla miłośników Australii.

Co przedstawia poniższe zdjęcie domku? Gdzie zostało wykonane i jaka związana jest z nim historia?

Konkurs dotyczy czytelników spoza Australii, a nagrodą dla osoby, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi będzie australijska kartka pocztowa. Czekam na prawidłową odpowiedź w komentarzu.

Dodam jeszcze, że poniższe zdjęcie jest zapowiedzią cyklu artykułów inspirowanych niedawno odwiedzonym przez nas bardzo ciekawym rejonem Australii.

Midnight Oil House, Burra, SA

5 Komentarzy

 1. Nawiedzony. Nawiedzony.
  14/02/2016    

  Australia to piękny kraj, ale najpiękniejsza jest moja Polska.To nie istotne, że Wy macie to czego my nie mamy; ważne jest to, że my mamy to czego Wy nie macie.

  • 15/02/2016    

   Hej Nawiedzony. Gdybym przyznawał nagrodę za komentarz miesiąca to byś ją właśnie dostał, dzięki! 🙂

 2. PP PP
  3/10/2013    

  Domek niedaleko miejscowości Burra (SA). Opuszczony dawno temu, bo padało tam zbyt mało deszczu i było zbyt sucho. A teraz znów jest coraz bardziej zielono (co widać na zdjęciu). Ciekawostka: domek „wystąpił” w filmie „Sprawa Moranta” z 1980 roku.

  • 4/10/2013    

   Ten zielony kolor na zdjęciu to niestety łatwy obiekt do manipulacji. To miejsce to nie jest żaden outback, to tereny rolnicze, obsiane głównie zbożami. Teraz jest wiosna, trawa jeszcze niska i pięknie zielona. Przypuszczam, że to samo zdjęcie zrobione w okolicach żniw może wyglądać jak w tym pięknym ujęciu z australijskiego Travellera: http://www.australiantraveller.com/sa/002-burra-homestead-sa/

 3. 30/09/2013    

  Prawidłowa odpowiedź (chociaż nie regulaminowa) padła na Facebooku: to jest „Midnight Oil House” z okładki albumu „Diesel & Dust” koło miasteczka Burra w Południowej Australii. Kartki nie dostaje nikt, bo zwyciężczyni mieszka w Australii.

Dodaj komentarz: