Kategorie
Wiktoria

Great Ocean Road: Erskine Falls

Tegoroczne, minione już, lato minęło w Australii (przynajmniej jej wschodniej częście) pod znakiem La Niña (hiszp. dziewczynka). Pod tą dziwną hiszpańską nazwą kryje się zjawisko klimatyczne objawiające się dużą wilgotnością w rejonie południowego Pacyfiku i zwiększoną częstotliwością cyklonów tropikalnych. Do nas do Melbourne cyklony szczęściem nie docierają, ale i tak było to już trzecie z kolei (i podobno ostatnie, ma zostać wkrótce zastąpione przez El Niño) mokre lato.

W jeden z takich dni na początku marca, kiedy to wielka chmura przyszła gdzieś od strony Sydney my akurat wybraliśmy się do Lorne (miasteczko na Great Ocean Road) na stanowe mistrzostwa nippersów (młodych ratowników morskich). W sobotę lało tak skutecznie, że zawody odwołano (odbyły się dzień później), a my mogliśmy sobie pojechać nad pobliski wodospad Erskine Falls, zobaczyć jak wygląda po deszczu. Wodospady w Wiktorii są bowiem o tej porze roku bardzo biedne, zwykle ledwie ciurkiem mały strumyczek leci. W tym roku jednak wygląda to nieźle, Niagara ani Iguazu to nie jest, ale zawsze przyjemnie oko zawiesić.

Jakby kto przejeżdżał kiedyś słynną Great Ocean Road to polecam mały skok w bok do wodospadu Erskine Falls w Lorne.

Erskine Falls, Great Ocean Road, Wiktoria, Australia

Górny punkt widokowy, wodospad za drzewami

Erskine Falls, Great Ocean Road, Wiktoria, Australia

Widok na Erskine Falls z dołu

Chwilę potem znów zaczęło padać i musiałem schować aparat.

5 odpowiedzi na “Great Ocean Road: Erskine Falls”

Bylam w tym cudownym miejscu 12.01.2013. Z Melburne dojechac jest latwo.Trasa wzdluz zatoki piekna. W Lorne czulam sie jak w Mielnie w okresie sezonu.Tlumy ludzi wszedzie.Dlaczego tak sie zachwycilam? bo jest tak duzo plazy wokol, ze naprawde jest trudno spotkac duza gromade ludzi.Az tu naraz widze tlum spacerujacych wczasowiczow.Szok.Dalej piekna kreta trasa i wodospad Erskine Fall.Wodospad robi cudowne wrazenie.Szum wody i to swieze powietrze z odrobina parnego powietrza z uwierzytelniona fotka pozostawilo cudowne wspomnienie.Pozdrawiam cieplo.Barbaracinek

Dodaj komentarz: