Kategorie
Melbourne

Australian Open 2011 – dzień dla dzieci

Jak co roku druga połowa stycznia upływa w Melbourne pod znakiem Australian Open. Główny turniej od poniedziałku, a w sobotę organizatorzy przygotowali dzień otwarty dla rodzin z dziećmi. Można było wyjść chociaż na krótko na prawdziwy kort, obejrzeć specjalny mecz gwiazd (w tym roku z silnymi akcentami polskimi) , pomalować twarz lub włosy oraz oczywiście: dotknąć własną ręką (przez rękawiczkę wprawdzie) pucharu. Zapraszam na kilka zdjęć z „Kid Tennis Day” w Melbourne Park.

Australian Open 2011 - dzień dla dzieci

dzieciarnia na korcie


Australian Open 2011 - dzień dla dzieci

Piotrek Łuczak, nazywany tutaj „Peter Luczak”
Tutejszy Polak w barwach Australii.

Australian Open 2011 - dzień dla dzieci

kibice

Australian Open 2011 - dzień dla dzieci

Alicja Molik, również Polka i również Australijka.

Australian Open 2011 - dzień dla dzieci

Henri Leconte

Australian Open 2011 - dzień dla dzieci
Alicja i Peter w mikście

Australian Open 2011 - dzień dla dzieci

Peter Luczak i Henri Leconte

Australian Open 2011 - dzień dla dzieci

Puchar Australii do potrzymania w białych rękawiczkach

Australian Open 2011

a tu już zwyczajny mecz eliminacyjny, więc i publiczność poważniejsza

4 odpowiedzi na “Australian Open 2011 – dzień dla dzieci”

Bartosz, klubow footy jest tutaj bez liku; nie konczy to sie na AFL, jest masa lokalnych klubow grajacych rozgrywki na szczeblu stanowym. Przy czym najczesciej sa to rozgrywki amatorskie. Jak przyjedziesz to idz do najblizszego klubu footy (w co drugiej dzielnicy jest taki) i powiedz, ze chcesz grac. Z cala pewnoscia dadza Ci sprobowac swoich sil.
Ale licz sie z duza konkurencja, footy to tutaj niemal religia, zawodnicy AFL maja status gwiazd pierwszej wielkosci. W porownaniu z pilka nozna jest to tez sport bardzo kontaktowy i brutalny, pojedynki na piesci sa czescia kazdego meczu AFL i nie zauwazylem aby byly jakos ostro karane przez sedziow.

witam. Potrzebuje porozmawiać z kimś kto się zna na AFL . Może jednak przybliże oco mi chodzi. A więc w sierpniu tego roku mam wyjechac do Australii i bardzo spodobało mi się AFL , chciał bym spróbować swoich sił w tym sporcie, tylko że nie mam pojecia gdzie mam się udać aby ktoś mógł sprawdzić moje umiejętnosci…
Cóż mogę dodać że byłem piłkarzem (soccer) 6 lat dostalem się do kadry województwa i pózniej grałem w Poloni Warszawa, pózniej natomiast zacząłem trenować lekkoatletyke bylem w kadrze Polski możę podam dla orientacji życiówki: 60m- ( 7,08) 100m- (10,98 ) 200m- (21,96 ) 400m-( 47,20 ) 800m-(1;51,13 ) 1000m- ( 2;29,30 )
mam 22 lata mierze 181 cm i waże 74kg jak myślicie czy jakiś klub który może być zainteresowany moją osobą.?? chce kontynnuować przygode ze sportem całe życie coś trenowałem. to jest mój mail owen88ksp@wp.pl
Pozdrawiam

Ooo nie wiedziałam, że robią coś takiego:) Dzieciakom się podobało? A może chcą grać w tenisa??

Pozdrawiam:D

Dodaj komentarz: