Kategorie
Imigracja

Zawody poszukiwane w Australii

Niedawno pisałem o tym, że zmieniane będą zasady emigracji wykwalifikowanej do Australii. Po ciężkich bólach i z opóźnieniem ministerstwo opublikowało dzisiaj nową listę zawodów poszukiwanych (skilled occupations list), jaka obowiązywać ma od 1 lipca 2010 r. Wcześniej zaś wstrzymano przyjmowanie podań emigracyjnych aż do 1 lipca… Jeśli ktoś chce więc emigrować to musi się szukać już na nowej liście (szczegóły tutaj).

Listę zawodów ograniczono z 400 do 180. Z pobieżnego przejrzenia wygląda, że faktycznie zniknęli kucharz i fryzjer. Nie widzę też grafików komputerowych i nauczycieli szkoły podstawowej. Widzę za to księgowych, całe spektrum inżynierów, informatyków, lekarzy i pielęgniarek. Widzę też mechaników samochodowych, murarzy, stolarzy i elektryków. To jest moim zdaniem ukłon w kierunku pożądanej wciąż imigracji z UK i nowa piękna furtka dla „emigracji przez edukację„.

Jako pozytyw należy zaliczyć uproszczenie procedury, bo nowa lista SOL ma być jedyną obowiązującą (znikną listy MODL i CSL). Nie znamy wciąż szczegółów nowego systemu punktowego, więc ci, którzy się znaleźli na nowej liście mogą jeszcze poczekać z okazywaniem radości… Proszę śledzić kolejne informacje na stronie IMMI.

Roboty drogowe, Australia

13 odpowiedzi na “Zawody poszukiwane w Australii”

.fizjoterapeuta dyplomowany z uprawnieniami i praktyka w opiece nad osobami starszymi oraz z wieloletnia praktyka w pracy z zespołami sportowymi.Wolny bez zobowiazan wyjazd w dowolnym terminie.Jezyk angielski komunikatywny.

2015…Ja-Konstruktor elektroniki 37 lat, żonaty, dziecko 3+, dom…powiedziałby ktoś : „ustawił się w Polsce”… A ja widząc układy pod stołem, konflikty, afery, ogólne bezrobocie i poziom życia, przepisy i nienawiść wsobną Polaków marzę o wyjechaniu na stałe , Tasmania, Australia , Nowa Zelandia… Zabrać z PL ukochane dziecko i najwspanialszą żonę i wybyć, zmieniając wszystko wokoło. Zainwestować kasę jaką jeszcze mam i pracować w przychylniejszym miejscu.Poda ktoś pomocną dłoń ?

A ja mam dwadziescia lat jestem geodeta i tak samo mysle ,to co mnie otacza i to co nadaje tv to syf i marazm .lepiej mieszkac gdzies w spokoju niz w domu bez okien w przeciagu .nie mam pomocnej dloni ale wiem ze dam rade i wyladuje w au

@Amarok: to chyba znaczy, że możesz szukać szczęścia przez nominację stanową.
Cytat ze „schedule 4”: „This list applies to applicants (…) who are nominated by a State or Territory government agency.”
Tak mi sie przynajmniej wydaje, sprawdz to sam.

W PDF Schedule 3 grafika komputerowego rzeczywiście nie ma, jednak na 3 innych Schedule już jest. Więc jak to z tymi grafikami jest?

Z listy wylecieli również translator i intepreter, dla wielu ludzi jedyna szasa na GSM. Swoją drogą dziwne, że NAATI na to pozwoliło, przecież to dla nich była żyła złota.

Co w tej emigracji przez studiowanie takiego najbezpieczniejszego?
skoro immi na swojej www pisze jasno ze lista moze byc zmieniona i jakies zawody moga z niej spasc w trakcie.

a najwazniejsze ze posiadacze wiz studenckich z 8 lutego moga opierac sie na starej SOL do konca 2012. Immi zadbalo o studentow (i college). Nawet jak ktos zaczal kurs kucharza czy fryzjera w lutym, moze spac spokojnie.
Emigranci offshore zostali wykolegowani z dnia na dzien, a emigracja przez edukacje dalej jest najbezpiczniejsza. Tym razem brawo dla Ministra.

Dodaj komentarz: