Kategorie
Queensland

Springbrook

Park Narodowy Springbrook jest częścią wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO Lasów Deszczowych Gondwany. Spędziłem tam tylko kilka godzin 8 kwietnia. Ładnie, wilgotno i ciepło.

Springbrook National Park

lasek

Springbrook National Park
Twin Falls

Tutaj miałem sporo szczęścia, byłem koło wodospadów sam przez dobre 15 minut. Potem nadeszła wycieczka japońskiej stonki turystycznej i popsuła nastrój. Na szczęście Japończycy nie chodzą na długie spacery; na tej atrakcji plan spaceru im się skończył i resztę pętli „Twin Falls Circuit” zrobiłem już bez nich…

Springbrook National Park

Springbrook National Park

lasek

Springbrook National Park
przejście przez niektóre miejsca może nie ujść na sucho

Springbrook National Park

zieleń jest prawdziwa, nie podkręcałem tutaj kolorów na zdjęciu

Springbrook National Park
Twin Falls z góry

Springbrook National Park, Best of all lookout

zdjęcie zrobione z punktu widokowego nazwanego, jakże skromnie, „Best of all lookout”

Widok jest jednak rzeczywiście imponujący. Ta góra z prawej strony to Mount Warning: miejsce, na które padają pierwsze promienie słoneczne każdego australijskiego poranka.

6 odpowiedzi na “Springbrook”

Skad takie skojarzenie ze „Berlusconi myśli o Polsce?” ???
Berlusconi i kazdy z osobna normalny premier normalnego kraju mysli glownie o interesie tego kraju, jezeli juz z czymkolwiek to brak wszystkich w Krakowie i Moskwie kojarzy sie z Jalta II.

Naprawde myślisz, że Berlusconi myśli o Polsce? Umiesz liczyć?
Na swoje usprawiedliwienie podam, że byłem w tej dżungli przed wypadkiem jeszcze ;).

Piekna dzungla, bylam na kilkugodzinnym spacerze w okolicach Brisbane, bardzo lubie takie lasy.

Nastepnym razem jak odwiedzicie Polske, nie poznacie – rzad polski wlasnie goraco i w trybie ekspresowym zaprzyjaznia sie z rzadem rosyjskim.

Rzadowa strona polska pala tak ufnoscia do strony rosyjskiej, ze nie tylko polega na nich w zupelnosci co do sledztwa w sprawie katastrofy w Smolensku, ale nawet zwraca im dowody w posiadaniu strony polskiej, zeby przypadkiem nie bylo zadnych niezgodnosci:
http://wtemaciemaci.salon24.pl/179408,dymiacy-nagan-przechodzi-w-czwarty-wymiar

Niestety szefowie krajow Europy Zachodniej chyba nie podzielaja tego entuzjazmu, zdaje sie ze wlasnie kolejno odwoluja w trybie naglym przyjazdy do Moskwy na uroczyste swietowanie dnia zwyciestwa, na razie odwolal Berlusconi, chodza sluchy ze inni tez.

W tej sytuacji lasy tropikalne sa zdecydowanie poza konkurencja jesli idzie o spokoj ducha.

Super fotki, zwlaszcza ta druga. Bylaby jeszcze lepsza, gdybys ustawil samowyzwalacz, rozebral sie i wlazl pod ten wodospad 😉

Dodaj komentarz: