Kategorie
Życie w Australii

Dzieci – bajki

W czasie pobytu u koleżanki Ewka zostawiła u niej woreczek z pieniędzmi, które dzielnie zbiera od dłuższego czasu. Tak do końca to nie była pewna czy woreczek się znajdzie czy też nie. Dzisiaj jednak koleżanka przyniosła jej woreczek do szkoły. Przekonywałam ją, że za część pieniędzy powinna kupić coś przyjaciółce. Ewka oczywiście w ryk, że nie będzie wydawać swoich pieniędzy, co najwyżej może coś zrobić dla niej z papieru (podejrzewam, że będzie to japońskie origami).  Ma się zastanowić do jutra co zrobi.

A w ramach wyszukiwania w internecie co prawda innych rzeczy, znalazłam takie opowiadanie ktore pasuje jako podsumowanie:

Ojciec z synem chodzili po górach. Nagle chłopiec potknął się i upadł krzycząc: „AAAhhhhhhhhhhh!!!”. Ku swemu zdziwieniu dobiegł go głos powtarzający gdzieś wśród gór: „AAAhhhhhhhhhhh!!!”. Zaciekawiony, odkrzyknął: „Kim jesteś?” I w odpowiedzi usłyszał: „Kim jesteś?”. Rozgniewał się na tę odpowiedź i krzyknął: „Tchórz!” I zaraz w odpowiedzi usłyszał „Tchórz!”. Spojrzał na swego ojca i zapytał: „O co tu chodzi?”. Ojciec uśmiechnął się: „Uważaj, mój synu” i krzyknął w stronę gór: „Uwielbiam Cię!”. Głos odpowiedział: „Uwielbiam Cię!”. Ponownie człowiek krzyknął: „Jesteś najlepszy!” Głos odpowiedział: „Jesteś najlepszy!”…

Chłopiec zadziwił się, ale nic nie rozumiał. Ojciec wyjaśniał: Ludzie nazywają to ECHO, lecz tak naprawdę takie właśnie jest ŻYCIE. Oddaje Ci wszystko, co powiedziałeś lub zrobiłeś. Nasze życie jest odbiciem naszego działania. Jeżeli pragniesz więcej miłości na świecie, stwórz więcej miłości w swoim sercu. Jeżeli pragniesz więcej umiejętności i odpowiedzialności w swojej grupie, pogłębiaj własne umiejętności. Wzajemność wkrada się we wszystkie aspekty życia, Życie zwraca Ci wszystko, co w nie włożyłeś. Twoje życie to nie zbieg okoliczności. To odbicie Ciebie samego.

9 odpowiedzi na “Dzieci – bajki”

skoro 'wiara w karmę ktora pozwala czuć się bezpieczniej, szczególne dzieciom’ to 'samooszustwo’ to moze wiara w to ze dzieci sa teraz w lepszym swiecie otoczone miloscia i nie musza juz tu wracac brzmi lepiej? 😉

Ładna bajka, niestety nie dla dorosłych… co roku na całym świecie przed piątymi urodzinami umiera 10 milionów dzieci, one niewiele zdążyły włożyć… ale małe 'samooszustwo’ czyli wiara w karmę czy jakby to nazwać pozwala czuć się bezpieczniej, szczególne dzieciom.

Super opowiadanie. Kiedyś znalazłem, przez przypadek ładną historyjkę o Słońcu i Wietrze Północnym. To nie zupełnie na temat, ale postanowiłem ją tu umieścić:

Za Wikipedią:

Wiatr Północny i Słońce – jedna z bajek Ezopa. Treścią bajki jest spór między Wiatrem Północnym a Słońcem o to, które z nich jest silniejsze. Zwycięzcą miał zostać ten, kto zmusi wędrowca do zdjęcia płaszcza.

Im silniej wiał Wiatr Północny, tym szczelniej wędrowiec okrywał się płaszczem, podczas gdy Słońce bez widocznego wysiłku ogrzało wędrowca tak bardzo, że spocony zdjął płaszcz.

Morał bajki jest następujący: perswazja jest skuteczniejsza niż przemoc.

Dawno juz tu nie zagladalam. Wrocilam z urlopu z Polski. Ciesze sie , ze u nas tez piekna pogoda- nareszcie.Milo poczytac co u was. Ciesze sie, ze jestescie zdrowi i macie pocieche z dziciaczkow.Pozdrawiam was bardzo serdecznie i zycze milego weekendu.

Dodaj komentarz: