Kategorie
Melbourne Życie w Australii

Pierwszy dzień lata

Dzisiaj formalnie jest pierwszy dzień lata w Australii. Jest dla mnie wciąż zagadką na jakiej podstawie pory roku rozpoczynają się tu z pierwszym dniem miesiąca. Podejrzewam, że układu astronomicznych pór roku Australijczycy nie byliby w stanie zapamiętać (ja ich też nie pamiętam).

W każdym razie witamy dzisiaj lato. Wschód słońca był o godz. 5:52, zachód będzie o 20:27. W tej chwili (około południa) temperatura powietrza wynosi 16,8 st. (odczuwalna jest taka sama), a ma dojść do 20 st. Wilgotność 43%. Najbliższy „cool change” przewidywany jest na piątek.

Dla miłośników ocieplenia klimatu: najwyższa grudniowa temperatura w Melbourne wyniosła 43,7 st. C w roku… 1876.

5 odpowiedzi na “Pierwszy dzień lata”

Wróciłam i…zobaczyłam, że Wy też macie nowego bloga ..bardzo się cieszę, że jeszcze są ludzie w blogowym świecie, których choć troszkę znam i co tu dużo mówić po prostu lubię! Tylko mogę Wam tego lata pozazdrościć!!!! Serdecznie pozdrawiam!

Aussie Summer w tym roku nas na razie oszczędza, były już upały, ale spędziłem je w Polsce ;).
Magda: oczywiście, że zarówno ocieplenie jak i ochłodzenie jest dowodem na ocieplenie klimatu. Nie rozbierzesz tego rozumem, to tylko kwestia wiary. „Wiara przenosi chmury” – to motto nowej religii.

W Perth tegoroczny listopad byl najzimniejszy i najmokrzejszy od 1991 roku. Paula (ostatnio pod wyraznym wplywem Ala Gore’a) mowi, ze to typowy objaw ocieplenia globalnego, ktorym jest….. nadejscie ery lodowcowej …
??????

oj zazdroszczę ;(
nie ma to jak lato a szczególnie Aussie Summer ;D
Pozdrawiam z zimnej i mokrej Polski 😉

Ach zazdroszcze- u nas szaro i buro. Zawsze mowie sobie tak- jeszcze dwa miesiace , a pojawia sie przebisniegi.Narazie jednak mamy grudzien. Na swieta jedziemy do Polski, ciesze sie jak dziecko.U nas temperaturka kolo 0,jutro ma padac snieg z deszczem. Robimy prezenty, dekorujemy domki,cieszymy sie na swieta.Pozdrawiam Was serdecznie

Dodaj komentarz: